Compostable (Bioçözünür) hammadde

Compostable yani Bioçözünür Nişasta bazlı doğada çözünebilir Hammadde üretimiz başlamıştır.

Daha yaşanabilir bir dünya için Film üretimlerinizde Compstable hammadde tercih ediniz.

Sertifikalı ve Tamamen Türkiyede üretilen Bioçözünür hammadde ile doğayı kirletmeyelim.

Biyobozunur Poşet Nedir?

Doğada Çözünen Poşet Nedir? Endüstriyel biyoteknoloji uygulamalarından olan biyobozunur poşet (doğada çözünen poşet) kısaca bio poşet bitkisel katı ve sıvı yağlar, bitki nişastaları (şekerkamışı,mısır,patates) veya mikroorganizmalar tarafından yenilenebilir biyolojik kaynaklardan elde edilen biyoplastik poşetlerdir. Doğada çözünen poşetler biyobozunur özellik gösterir ve doğada zamanla kendiliğinden çözünerek kompost (compostable) humus toprağa dönüşerek doğaya karışırlar. Dolayısıyla biyobozunur poşetler geri dönüşüm poşet özelliği taşırlar

Biyoçözünür (Biodegradability) ve Humus Toprağa Dönüşebilme (Compostability)


Biyoçözünür (Biodegradable) Poşet : Doğadaki mikroorganizmalar yardımıyla biyolojik olarak parçalandıktan sonra CO2 ve su gibi temel maddelere dönüşerek doğadaki döngüye katılabilen poşettir.

Humus Toprağa Dönüşen (Compostable) Poşet: Kontrollü bir ortamda biyobozunma sürecinden geçerek doğada en fazla 180 gün içerisinde çözünerek ekilebilir toprağa (kompost) dönüşebilen poşettir.

 


Biyoplastik Bio Poşetlerin Üstün Özellikleri

Petrolden elde edilen plastik poşetlerle karşılaştırıldığında biyoplastik Biyoçözünür poşetlerin özellikle insan ve çevre sağlığı açısından üstün özellikleri vardır:

Biyoplastik Biyoçözünür poşetler yenilenebilir kaynaklardan elde edilirler. Hem yüksek sera gazı etkisi yaratan, hem de doğal kaynakları tüketen petrol türevi plastiklerin aksine sürdürülebilir (sustainable) malzemelerdir.

Biyoplastik poşetleri Biyoçözünür özelliğe sahiptir. Kullanım ömürlerini tamamladıktan sonra doğaya karışarak çevre kirliliğini önler ve geride zararlı ve zehirli maddeler bırakmazlar.